+48 91 469 30 58

Collapat II


Collapat II

Jest hemostatycznym materiałem kościozastępczym w formie gąbki. Składa się z matrycy kolagenowej, która jest wprowadzona w krystaliczny granulat hydroksyapatytu.

Substytut kostny oparty na kolagenie i hydroksyapatycie umożliwia przerost substancji kostnej w celu zrekonstruowania ubytków kostnych. Oczyszczony stabilny kolagen typu I-ego pochodzenia bydlęcego w postaci porowatej matrycy służy jako rusztowanie dla hydroksyapatytu. Ceramiczne granulki HA rozproszone w podłożu kolagenowym nadają substytutowi właściwości osteokonduktywne i pozwalają na migrację osteoblastów na całym obszarze przeszczepu. Nowo uformowana tkanka kostna (tkanka niedojrzała) będzie przekształcać się w dojrzałą tkankę kostną kilka tygodni. Substytut jest całkowicie wypełniony zdrową tkanką dzięki intensywnej regeneracji kości, a macierz kolagenu jest zastępowana przez nowo utworzoną kość. COLLAPAT® II natęża także efekt hemostatyczny na powierzchni kości, które pokrywa, oraz w mięśniach, częściowo usuwanych i ponownie umieszczanych na swoim miejscu podczas operacji, zatrzymując w ten sposób upływ krwi w kilka minut.

Skład chemiczny zbliżony do kości naturalnej oraz zachowanie biochemicznych i biologicznych właściwości kolagenu w celu odbudowy tkanek, jak również porowatość i hemostatyczność błony wpływa na wysoką skuteczności i bezpieczeństwo stosowania. COLLAPAT® II można przycinać do odpowiednich rozmiarów tak, aby ułatwić jego aplikację, przy użyciu nożyc chirurgicznych. Nawilżony przy kontakcie z płynem tkankowym, antybiotykiem lub roztworem soli fizjologicznej, COLLAPAT® II staje się miękki, konsystencją przypominając pastę, co znacznie ułatwia wypełnianie nim ubytków wymagających leczenia. W przypadku infekcji tkanki kostnej, może być nasączony roztworem antybiotyku.
pliki do pobrania


  specyfikacja produktu Collapat
«powrót