+48 91 469 30 58

Matryca do regeneracji skóry

Skóra to największy ludzki organ, służy nam jako ochronna bariera przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. W około 98% macierz komórkowa skóry składa się z włókien kolagenu, które są odpowiedzialneza jej stabilizację.

Trudno gojące się rany są dziś ogromnym problemem nie tylko kosmetycznym, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Francuska firma SYMATESE jest znana z wysokiej jakości swoich technologii i jest wiodącą w branży kosmetycznej i dermatologicznej.

Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w dziedzinie ekstrakcji i transformacji kolagenu pozwoliło na stworzenie produktów wysokiej skuteczności na bazie kolagenu takich jak substytuty kości, opatrunki hemostatyczne, czy powłoki do przeszczepów naczyniowych.

Najważniejsze cechy substytutu skóry NEVELIA zostały opracowane w celu uzyskania odbudowy skóry, w sposób zbliżony do procesów naturalnych.

Dwuwarstwowy substytut skóry NEVELIA to trójwymiarowa porowata matryca ze stabilizowanego kolagenu pochodzenia bydlęcego typu I. Zawiera kolagen rodzimy o dużej proporcji części włóknistych dla lepszego utrzymania przyczepności komórek i struktury mechanicznej wspomagającej regenerację. Składa się z warstwy kolagenu i wzmocnionej warstwy silikonowej pełniącej funkcje naskórka rzekomego. Jest sterylnym wyrobem medycznym.

Matryca ta służy jako podłoże do infiltracji komórek, a tym samym przyczynia się do naturalnej regeneracji tkanek. W czasie 2-3 tygodni po wszczepieniu podlega resorpcji, stając się unaczynioną tkanką, która histologicznie jest zbliżona do naturalnej skóry.

Warstwę silikonową usuwa się po zregenerowaniu się skóry, podczas przeszczepu skóry pośredniej grubości.

Dodatkowymi zaletami NEVELII są:

Matryca Nevelia jako substytut skóry bardzo dobrze sprawdzi się zarówno u pacjentów dorosłych jak i dzieci w następujących przypadkach:

Decydując się na użycie substytutu skóry NEVELIA wybieramy alternatywę dla: