+48 91 469 30 58

Biomateriały Poznań

Biomateriały dla podmiotów medycznych z Poznania i okolic oferowane przez naszą firmę to szeroka gama innowacyjnych preparatów biomateriałowych dla stomatologów, implantologów i chirurgów. W ciągłej sprzedaży oferujemy produkowane we Francji syntetyczne i kolagenowe substytuty kości oraz matryce do regeneracji skóry.

Asortyment biomateriałów, które oferuje nasza hurtownia był szeroko konsultowany z lekarzami specjalistami z różnych dziedzin. To pozwoliło na wybranie produktów najwyższej jakości, mogących zapewnić udane zabiegi związane z augmentacją kości, czy regeneracją skóry.

Syntetyczne substytuty kości

Biomateriały Poznań - syntetyczny substytut kości

Syntetyczne biomateriały do rekonstrukcji i gojenia kości francuskiej firmy SBM (Science & BioMaterials), europejskiego pioniera w tworzeniu syntetycznych implantów to podstawa naszej oferty skierowanej do gabinetów stomatologicznych i oddziałów ortopedii i chirurgi z rejonu Poznania. Oferujemy przeparaty BIO-1 na bazie czystego β-TCP firmy SBM w różnych formach takich jak:

Kolagenowe substytuty kości

Biomateriały Poznań - kolagenowy substytut kości

Preparat Collapat II francuskiej firmy SYMATESE jest hemostatycznym materiałem kościozastępczym w postaci gąbki. Ten, oparty na kolagenie i hydroksyapatycie, biomateriał umożliwia przerost substancji kostnej w celu zrekonstruowania ubytków kostnych. Preparat zbudowany jest z matrycy kolagenowej, która jest wprowadzona w krystaliczny granulat hydroksyapatytu. Jego skład chemiczny zbliżony jest do naturalnej kości. Dzięki swojej plastyczności, szczególnie po nawilżeniu antybiotykiem lub roztworem soli fizjologicznej, jest łatwy w aplikacji, co ułatwia wypełnianie nim ubytków kości wymagających leczenia.

Matryca do regeneracji skóry

Biomateriały Poznań - matryca do regeneracji skóry

Substytut skóry NEVELIA francuskiej firmy SYMATESE został opracowany dla skutecznej i efektywnej odbudowy skóry w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Dwuwarstwowy biomateriał ma postać porowatej, trójwymiarowej matrycy ze stabilizowanego kolagenu pochodzenia bydlęcego typu I. Jako biomateriał do regeneracji skóry NEVELIA sprawdzi się w przypadkach głębokich oparzeń, ran chronicznych, nowotworów skóry, a także w traumatologii i chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Biomateriały w naszej ofercie

Wszystkie oferowane przez naszą hurtownię biomateriały posiadają certyfikaty CE i DOC i są wpisane są do rejestru wyrobów medycznych w Polsce, co pozwala na stosowanie naszych produktów zarówno w prywatnych jak i publicznych placówkach medycznych. Szczegółową specyfikację wszystkich preparatów znajdą Państwo na naszej stronie w katalogu produktów. Zachęcamy podmioty medyczne z miasta Poznań do zakupu naszych preparatów. Oferujemy przystępne ceny biomateriałów połączone z najwyższą jakością. Dzięki magazynowi zlokalizowanemu w Polsce i współpracy z renomowanymi firmami kurierskimi zamówienia możemy realizować w ciągu 24 godzin.