Od 2004 roku trwają prace nad biomateriałem posiadającym zdolność zastąpienia ludzkiej kości. Zespół Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem prof. Grażyny Ginalskiej stworzył kompozyt sztucznej kości - biomateriał pozwalający na uzupełnianie ubytków kości.
Preparat o nazwie FlexiOss oparty jest na bazie obecnego naturalnie w naszych kościach fosforanu wapnia, w którym zamiast kolagenu zastosowano polimer cukrowy, co do minimum zmniejszyło ryzyko zanieczyszczenia wirusami czy prionami. Nowy biomateriał jest również bardzo plastyczny, co sprawia, że może być szeroko stosowany np. w leczeniu nowotworów kości.
W tym roku, stworzony na Uniwersytecie w Lublinie, a wyprodukowany przez Medical Inventi, biomateriał został uznany "Polskim Produktem Przyszłości" przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie trwają prace mające zmierzające do wprowadzenie wynalazku na rynek. Może się on stać prawdziwym światowym hitem w dziedzinie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej.