+48 91 469 30 58

Syntetyczne substytuty kości


Francuska firma SBM (Science & BioMaterials) - to europejski pionier w tworzeniu syntetycznych implantów do rekonstrukcji i gojenia kości. Od blisko 30 lat specjalizują się w projektowaniu, produkcji oraz dystrybucji syntetycznych substytutów kości wykonanych na bazie czystego β-TCP. SBM co roku wprowadza na rynek nowe produkty, których skuteczność i renoma są rozpoznawane w ponad 45 krajach na całym świecie.

BIO-1

Wypełnianie ubytków tkanki kostnej syntetycznym substytutem kości, to zabieg, który stał się powszechny w chirurgii szczękowej, ortopedii, chirurgii urazowej. Kość jest najczęściej przeszczepianą tkanką w ludzkim ciele przez co liczba przeszczepów kostnych stale rośnie. Ceramiczne materiały kościozastępcze łatwo tworzą połączenie z tkanką o charakterze chemicznym. Fosforany wapnia cechują się doskonałą biozgodnością ze względu na swoje chemiczne podobieństwo do naturalnej kości.

Nasze implanty i systemy do wypełniania kości są dostępne w różnych formach, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do kształtu ubytków, niezależnie od ich pochodzenia lub morfologii. Przyswajalne, biokompatybilne, bioaktywne i osteokondukcyjne, ze składem chemicznym bardzo podobnym do fazy mineralnej kości i w 100% syntetyczne, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pacjenta, zarówno mikrobiologicznie, jak i pod względem gojenia i konsolidacji kości.

Bloczki i kostki BIO-1

Granule BIO-1

Ampułko-strzykawka BIO1-S

BIO-1 QUICKSET«powrót